Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Zajęcia logopedyczne / Wczesne wspomaganie rozwoju dziecka

Czcionka:

W opiniach z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych naszych dzieci często czytamy o konieczności rozwoju funkcji wzrokowo-przestrzennych, koordynacji wzrokowo-ruchowej czy motoryki małej. Najczęściej, w przypadku takich zaleceń dzieci te otrzymują wsparcie psychologiczno-pedagogiczne na terenie szkoły. Czy jednak obecnie, kiedy nauczanie odbywa się on-line możemy jakoś wspomóc rozwój naszych dzieci? Oczywiście! I to w całkiem przyjemny, zabawny sposób! Wszystkie powyższe funkcje, których rozwój kluczowy jest dla prawidłowego przebiegu nauki czytania i pisania są angażowane również w przypadku rozmaitych gier i zabaw, jak również prac manualnych. Skąd brać inspirację do takich zajęć? Po raz kolejny Internet okazuje się nieprzebraną skarbnicą pomysłów!
„DIY” to powszechnie funkcjonujący w sieci skrót od anglojezycznego zwrotu DO IT YOURSELF (czyli ZRÓB TO SAM). Na różnych stronach i portalach społecznościowych możemy odnaleźć rozmaite filmy i instrukcje jak własnoręcznie wykonać przydatne rzeczy i dobrze się przy tym bawić. Od dekoracji, poprzez zabawki, ubrania aż po sprytne rozwiązania budowlane, wszystko czego tylko dusza zapragnie!

 

Przykładowe strony:
https://mojedziecikreatywnie.pl/2017/10/pomysly-diy-dla-dzieci-20-inspiracji/
https://pl.pinterest.com/pin/501588477249886595/
https://www.youtube.com/watch?v=JTa75n-iai8


Oto kilka przykładów jak wspomagać rozwój swojego dziecka. Dzieci uwielbiają się w ten sposób bawić, a jednocześnie doskonałą motorykę małą, koncentrację uwagi, koordynację wzrokowo-ruchową. Zachęcam do pracy i zabawy. (załącznik 1)


Kolejna dawka pomysłów do wspomagania rozwoju dziecka, a zarazem doskonała zabawa dla dzieci (załącznik 2)


Kolejna dawka ćwiczeń logopedycznych (załącznik 3). Zachęcam do pracy.


Na dobry początek przesyłam grę logopedyczną (załącznik 4). Reszta materiałów dotyczy głoski sz, cz. Weź słomkę, powtórz i pokonaj wirusa.


Pierwszaki już ćwiczą, przy okazji wprowadzenia litery „sz” (załącznik 5). Zachęcam pozostałych uczniów uczęszczających na logopedię.


Różnicowanie głoski [k]-[t] (załącznik 6).

Załącznik 6

Załącznik 6

Załącznik 5

Załącznik 5

Załącznik 4

Załącznik 4

Załącznik 3

Załącznik 3

Załącznik 2

Załącznik 2

Załącznik 1

Załącznik 1

Kalendarium

Marzec 2024
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
26 27 28 29 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Zegar

Imieniny

CIEKAWOSTKA

W naszej szkole odbywają się zajęcia w ramach zajjęć SKS – Szkolny Klub Sportowy. Program skierowany jest do uczniów szkół podstawowych i ma na celu umożliwienie podejmowania dodatkowej aktywności fizycznej realizowanej w formie zajęć sportowych i rekreacyjnych.