Dzień Misia

Utworzono dnia 24.11.2018

,,Mój przyjaciel miś” pod takim hasłem odbyły się 23 listopada 2018 roku w naszej szkole obchody Światowego Dnia Misia. W tym dniu wszystkie misie i inni przyjaciele dzieci, opuścili swoje przytulne pokoiki i przybyli wraz z dziećmi do szkoły. Na korytarzach i w klasach zrobiło się gwarno i ,,misiowo”.
Głównym punktem obchodów ,,Dnia Misia” było rozstrzygnięcie konkursu plastycznego ,,Mój przyjaciel miś’’. Do udziału w nim zaprosiliśmy szkoły i przedszkola z terenu naszej gminy.
Przedmiotem konkursu było stworzenie pracy plastycznej przedstawiającej postać ulubionego misia, bohatera literatury dziecięcej. Prace należało wykonać dowolną techniką plastyczną, w dowolnym formacie, przy użyciu różnorodnych materiałów plastycznych.
Głównymi celami konkursu było zachęcanie dzieci do twórczego działania, rozwijania wyobraźni, ekspresji oraz umożliwienie uczniom osiągnięcia sukcesu.
W konkursie wzięły udział 4 placówki:
*Szkoła Podstawowa nr 1 w Miastku
*Przedszkole Miejskie nr 1 w Miastku
*Przedszkole Miejskie nr 3 w Miastku
*Szkoła Podstawowa w Wałdowie
Jury dokonało oceny 127 prac wykonanych rozmaitymi, często innowacyjnymi technikami plastycznymi z wykorzystaniem różnorodnych materiałów.
Wszystkie prace wzbudziły zachwyt organizatora, a ich autorzy zasługują na pochwałę i uznanie.
Jury przyznało nagrody i wyróżnienia w 3 kategoriach:
*kategoria I: 3-4 latki
Miejsce I - Kacper Skiba (Przedszkole Miejskie nr 1)
Miejsce II – Mikołaj Breska (Przedszkole Miejskie nr 1)
Miejsce III – Daria Szajner (Oddział Przedszkolny w Wałdowie)
Wyróżnienia: Bartosz Bartczak (Przedszkole Miejskie nr 1), Natan Klepin (Przedszkole Miejskie nr 1 w Miastku), Maja Przywitowska (Przedszkole Miejskie nr 3)
*kategoria II: 5-6 latki
Miejsce I – Filip Majer (SP nr 1)
Miejsce II – Bryan Kubecki (SP Wałdowo)
Miejsce III – Iza Wronska (SP nr 1)
Wyróżnienia: Sebastian Skotarek (SP nr 1), Jakub Drucks (Przedszkole Miejskie nr 1), Daniel Trun (Przedszkole Miejskie nr 3), Ada Ostrowska (Przedszkole Miejskie nr 1)
*kategoria III: uczniowie klas I – III
Miejsce I – Julia Opiela (SP nr 1)
Miejsce II – Hania Śliwa (SP nr 1)
Miejsce III – Maja Wojtan (SP nr 1)
Wyróżnienia: Hubert Knopik (SP Wałdowo), Lena Lipińska (SP nr 1), Krzysztof Bocyk (SP Wałdowo).
Przyznano także nagrodę specjalną, otrzymała ją: Lena Szajner (SP Wałdowo).
Laureaci konkursu otrzymali nagrody rzeczowe, a wszyscy uczestnicy słodki upominek.

Utworzono dnia 06.12.2018, 16:31