Dnia 13 czerwca 2017r. odbył się finał konkursu plastycznego p. h. "Sam pomóż przyrodzie" Konkurs zorganizowany był przez Bibliotekę Publiczną w Miastku dla dzieci i młodzież w wieku od 6 do lat 19, z terenu miasta i gminy. Wśród zwycięzców znaleźli się uczniowie naszej szkoły:

• miejsce I - Paulina Wacowska i Natalia Szatkowska
  • miejsce III - Olga Należyta i Krzysztof Bocyk
  • wyróżnienie - Alicja Zdrojewska

Zwycięzcy otrzymali nagrody oraz dyplomy.

W związku z uczczeniem Jubileuszu 100-lecia Parafii Rzymskokatolickiej pt. Najświętszej Marii Panny Wspomożenia Wiernych w Miastku odbył się konkurs plastyczny pn. „MARYJA NASZA WSPOMOŻYCIELKA”. Konkurs skierowany był do dzieci i młodzieży z terenu Gminy Miastko w czterech kategoriach wiekowych. Wśród zwycięzców znaleźli się uczniowie naszej szkoły:

• Klaudia Kalisz - III miejsce w kat. III (13 -15 lat)
  • Natalia Szatkowska - II miejsce w kat. II (10 - 12 lat)
  • Paulica Wacowska - II miejsce w kat. III (13 - 15 lat)

W nagrodę dziewczyny otrzymały bony do realizacji w sklepie "KOMPUTRONIK" - dwa bony o wartości 100zł oraz jeden o wartości 50zł.

W poniedziałek 22.05 z inicjatywy p. Anny Sabiny odbył się w naszej szkole międzyszkolny konkurs wiedzy historycznej. Tematem była Konstytucja 3 Maja 1791 roku. Brali w nim udział uczniowie kl. 4-6 z SP nr 2 w Miastku, SP nr 1 w Miastku, SP ze Słosinka oraz nasi reprezentanci. Odnieśliśmy sukces ponieważ wszystkie 3 miejsca zajęli nasi uczniowie. I miejsce Olga Należyta z kl. 4, II miejsce Natalia Szatkowska kl. VI wspólnie z uczniem szkoły ze Słosinka, natomiast III miejsce zdobył Grzegorz Zdrojewski z kl.5.

XIX Biegi Przełajowe w Słosinku - 1 miejsce w kategorii klas I dla Przemka Jakubcewicza. GRATULACJE!!!!!

Dnia 27 kwiecień w Szkole Podstawowej nr 1 w Miastku odbył się X Wojewódzki Konkurs Recytatorski Poezji Ks. Jana Twardowskiego, na który przybyło 19 szkół. Poziom konkursu był bardzo wysoki. Eliminacje odbyły się w trzech kategoriach: klas I i II, klas III i IV, klas V i VI. Drugie miejsce w kategorii klas V i VI zdobyła uczennica naszej szkoły Anna Samson. Gratulujemy!!!