Uczniowie naszej szkoły: Mateusz Wacowski, Przemysław Jakubcewicz i Miłosz Ptak wzięli udział w Miedzyszkolnym Turnieju Gier Stolikowych w Świerznie, na którym to zajęli II miejsce.

W dniu 25 maja br Szkoła Podstawowa w Wałdowie była organizatorem gry terenowo-edukacyjnej "Śladem Niepodległości" w ramach obchodów 100-lecia Niepodległej Polski. Nagrody zostały sfinansowane przez Starostwo Powiatowe w Bytowie w ramach konkursu "Niepodległa Polska". Do wspólnej zabawy zgłosiły się trzy szkoły z terenu powiatu bytowskiego. Drużyny musiały wykazać się wiadomościami z lat 1914-1918 , umiejętnościami manualnymi jak i twórczymi, współpracą w grupie, poprawnym odczytywaniem mapy, udzielaniem pierwszej pomocy oraz sprawnym pokonywaniu przeszkód. Rywalizacja między szkołami była bardzo wyrównana. Na zakończenie był pokaz udzielania pierwszej pomocy oraz grill. Komisja, po podsumowaniu punktów zdobytych przez szkoły za wykonanie poszczególnych zadań, przyznała:
I miejsce -SP Niezabyszewo
II miejsce- SP Wałdowo
III miejsce- ZS Tuchomie
IV miejsce- SP Słosinko.
Serdeczne podziękowania
- dla Anny Sabiny i Julity Klonowskiej za bardzo dobrą organizację wspólnej zabawy
- dla strażaków z Państwowej Straży Pożarnej z Miastka za przeprowadzony instruktaż udzielenia pierwszej pomocy
- absolwentom naszej szkoły: Michałowi i Krystianowi oraz wszystkim osobom, które w ten dzień były szczególnie zaangażowane w pomoc przy realizacji tego spotkania.

Natalia Szatkowska zajęła I miejsce w kategorii klas IV-VII w gminnym konkursie plastycznym pt. „Portret Karola Wojtyły”. Konkurs zorganizowany został przez Szkołę Podstawową w Kamnicy.

]

9 maja w Słosinku odbyły się XX Otwarte Indywidualne Biegi Wiosenne. Naszą szkołę reprezentowało siedmiu uczniów: Przemysław Jakubcewicz, Piotr Kalisz, Klaudia Kalisz, Mateusz Hrycuta, Andżelika Went, Mateusz Wacowski, Anna Samson. Zaprezentowaliśmy się bardzo dobrze i punktowaliśmy we wszystkich biegach. Jednymi z lepszych okazali się: Przemysław Jakubcewicz, który zajął I miejsce na dystansie 200m oraz Andżelika Went, która zajęła V miejsce na dystansie 600m.

Nagrody oraz dyplomy za udział w konkursie plastycznym p.n. „Nasze Kartki Wielkanocne” otrzymali:

• Olga Należyta – I miejsce
  • Alicja Zdrojewska – I miejsce
  • Julia Kozieł – I miejsce
  • Mateusz Wacowski – II miejsce
  • Jakub Kiedrowski – IV miejsce

W Międzyszkolnym Konkursie Logopedycznym pt. „Języka łamanie” z zakresu dykcji i artykulacji główną nagrodę w kategorii klas V-VI i tytuł MISTRZA DYKCJI zdobyła Olga Należyta. Dodatkowo z naszej szkoły wyróżnienie i nagrodę otrzymała Anna Samson za III miejsce w kategorii klas V-VI oraz Julia Kozieł za III miejsce w kategorii klas III-IV.

Laureatami dekanalnego konkursu plastycznego „Jezus naucza w przypowieściach” z naszej placówki zostali:
Kl. I: Mateusz Wacowski I m-ce
Kl. II: Krzysztof Bocyk I m-ce
Przemysław Jakubcewicz wyróżnienie
Kl. III: Maciej Jakubcewicz I m-ce
Kl. V: Alicja Zdrojewska I m-ce
Agata Olszewska II m-ce
Olga Należyta wyróżnienie
Kl. VI: Andżelika Went III m-ce
Kl. VII: Natalia Szatkowska II m-ce
Jessica Konik III m-ce
Paulina Wacowska wyróżnienie
Klaudia Kalisz otrzymała nagrodę wyróżnienie. Pozostali uczniowie biorący udział w konkursie otrzymali dyplomy i słodki upominek.

I miejsce w IX edycji gminnego konkursu „Piękna nasza gmina cała” organizowanego przez Szkołę Podstawową w Piaszczynie zajęła Julia Kozieł oraz Weronika Wacowska.

Wyróżnienie za udział w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym pt. „Jaka naprawdę jest zima?” otrzymała Julia Kozieł, Weronika Wacowska oraz Mateusz Hrycuta.

Grzegorz Kalisz otrzymał wyróżnienie za udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pt. „Kartka świąteczna z motywem Orderu Uśmiechu”. Konkurs organizowany był dla dzieci ze szkół i placówek im. Kawalerów Orderu Uśmiechu z całej Polski.

Przemek Jakubcewicz, uczeń klasy II zajął zaszczytne III miejsce w OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE WIEDZY OGÓLNEJ OLIMP SCHOOL. Zakres „WIEDZY OGÓLNEJ” obejmował część humanistyczną, matematyczną i przyrodniczą. Pozostali uczniowie: Weronika Pałbicka, Maciej Jakubcewicz, Miłosz Ptak oraz Krzysztof Bocyk otrzymali dyplomy za udział w tym konkursie.

Dziś w MGOK-u w Miastku odbył się XV Konkurs Teatralny o profilu profilaktycznym pn."Dlaczego nie warto...". Celem konkursu było ukazanie zagrożeń, jakie niosą za sobą różnego rodzaju uzależnienia. W tych zmaganiach wzięła udział także reprezentacja z naszej szkoły - Grupa Teatralna "Magic Team" z przedstawieniem pt. "Kieruj się rozumem". Uczennice zdobyły zaszczytne 4 miejsca, za które otrzymały wyróżnienie oraz nagrodę pieniężną - czek o wartości 200 zł.

W naszej szkole z inicjatywy pani Anny Sabina został przeprowadzony międzyszkolny konkurs plastyczny o tematyce kaszubskiej pt. „Hej tu ù nas na Kaszëbach grziebë malowane”. Na konkurs wpłynęło 17 prac. W piątek 24.XI.2017r wyłoniliśmy laureatów konkursu. Zwycięzcy oraz wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody. GRATULACJE!!!

\

Dnia 6 października odbył się XVII Konkurs Recytatorski „Barwy jesieni”. Celem konkursu była popularyzacja wśród  dzieci i młodzieży polskiej poezji o tematyce jesiennej. Konkurs rozgrywany był w trzech kategoriach: kategoria I (klasy 0-3 szkoły podstawowej), kategoria II (klasy 4-6 szkoły podstawowej), kategoria III (klasy 7 szkoły podstawowej i gimnazja). W konkursie brały udział nie tylko dzieci z gminy Miastka, ale także z okolicznych gmin. Wyróżnienie otrzymała uczennica naszej szkoły - Olga Należyta za recytacje wiersza "Listopad" J.Brzechwy.