Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Rok szkolny 2018/2019

Czcionka:

14.09.2019r. dzieci odwiedziły ZOO Egzotyczne w Tuchlinie. Przedszkolaki miały okazję zobaczyć niespotykane na co dzień zwierzęta i ptaki. Przemierzając alejki ogrodu, oglądały z bliska zwierzęta, poznawały ich wygląd i tryb życia. Dzieci odważył się dotknąć także niektóre z tych zwierząt: węża, papugi, jaszczurki, żółwia, kameleona oraz karalucha.  W drodze powrotnej, pomimo zmęczenia, dzieciom dopisywały humory wzajemnie dzieliły się wrażeniami z wycieczki.


Dnia 14 czerwca klasy I-VIII wybrały się na wycieczkę do bunkrów Bluchera w Ustce. Wycieczkę rozpoczęliśmy od turnieju łuczniczego, w którym każdy z uczniów miał szansę spróbować swoich sił i wygrać ciekawy upominek. W naszej grupie najlepszymi łucznikami okazali się Grzegorz z klasy VII, Konrad oraz Piotr z klasy V. Następnie nasz przewodnik przeprowadził krótką, ale niezwykle interesującą lekcję historii, po czym oprowadził naszą grupę po bunkrach. Po zwiedzaniu młodsze dzieci udały się na poszukiwanie skarbów, a starsza grupa ruszyła na strzelnicę, gdzie uczniowie mieli okazję strzelać z replik broni historycznej ASG.  Na zakończenie udaliśmy się nad morze, gdzie zjedliśmy pyszne lody, po czym cała grupa odważnie popłynęła w rejs pirackim statkiem UNICUS. Dzieci wróciły do domów zmęczone, lecz bardzo zadowolone!


5 czerwca przedszkolaki oraz klasa I odwiedzili M-GOK w Miastku. W nagrodę za cierpliwość naszych kochanych dzieci poszliśmy na pyszne lody oraz spacer po parku.


Uczniowie klas I-IV, w ramach zajęć z języka kaszubskiego, zostali zaproszeni przez Muzeum Zachodniokaszubskie w Bytowie do wzięcia udziału w „Marszu Kaszubów na Bytów z 1920 r.”, walczacych o przylaczenie naszych ziem do odrodzonej Polski.


Dnia 9 kwietnia odbyła się wycieczka do Zagrody Styp-Rekowskich w Płotowie. Uczniowie uczęszczający na zajęcia języka kaszubskiego poznawali tradycje wielkanocne na Kaszubach.


W piątek 26.10 nasze dzielnie przedszkolaki oraz klasa I i III odwiedziły Junior Parku w Słupsku. Dzieci nie tracąc czasu rzuciły się w wir zabawy, nie brakowało uśmiechu oraz radości. Wyczerpani ale szczęśliwi udaliśmy się na obiad do restauracji McDonald. W drodze powrotnej, pomimo zmęczenia, dzieciom dopisywały humory, wzajemnie dzieliły się wrażeniami z wycieczki.

Zoo-Egzotyczne w Tuchlinie

Zoo-Egzotyczne w Tuchlinie

Wycieczka do Ustki

Wycieczka do Ustki

M-GOK w Miastku

M-GOK w Miastku

„Marsz Kaszubów na Bytów z 1920 r.

„Marsz Kaszubów na Bytów z 1920 r.

Wycieczka do Zagrody Styp-Rekowskich w Płotowie

Wycieczka do Zagrody Styp-Rekowskich w Płotowie

Wycieczka do Junior Park w Słupsku

Wycieczka do Junior Park w Słupsku

Kalendarium

Maj 2024
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Zegar

Imieniny

CIEKAWOSTKA

W naszej szkole odbywają się zajęcia w ramach zajjęć SKS – Szkolny Klub Sportowy. Program skierowany jest do uczniów szkół podstawowych i ma na celu umożliwienie podejmowania dodatkowej aktywności fizycznej realizowanej w formie zajęć sportowych i rekreacyjnych.