Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Rok szkolny 2022/2023

Czcionka:

Jest nam niezmiernie miło poinformować, ze czworo uczniów naszej szkoły: Zofia Palińska, Marcelina Kleist, Nikola Lemańczyk i Paweł Węcławski otrzymało wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny.
Jesteśmy dumni. Brawo!


6 czerwca, w audytorium Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku, odbyła się GALA Wielkiego Maratonu Czytelniczego 2023 r. Jest to ogólnopolski konkurs czytelniczy pod patronatem honorowym Marszałka Województwa Pomorskiego, Prezydenta Miasta Gdańska oraz Kuratorium Oświaty w Gdańsku.
W tegorocznej edycji wzięło udział 8710 uczniów z dwunastu województw, w tym 5 uczennic z naszej szkoły. 
Wszyscy uczestnicy wykazali się maratońską wytrwałością i pomyślnie przeszli siedem etapów konkursu. Każdy etap to przeczytanie wskazanej książki i rozwiązanie testu składającego się z dwudziestu pytań różnego typu. Brawo!
Dwie z naszych szkolnych miłośniczek literatury zdobyły w tym Maratonie wyróżnienia:
Marcelina Kleist w kategorii "Spotkacie nowych przyjaciół" oraz
Hanna Olchowik w kategorii "Czytanie rozwija, czytanie wzbogaca"
Dziękujemy również Zofii Palińskiej, Nikoli Lemańczyk oraz Sandrze Weilandt za godne reprezentowanie naszej szkoły.6 czerwca dwóch uczniów klasy trzeciej wzięło udział w Powiatowym Konkursie Przyrodniczym, pn.  „Świat wokół nas” zorganizowanym przez Szkołę Podstawową im. Polskich Noblistów w Dretyniu. Antek Kreft zajął pierwsze miejsce.


30 maja w Szkole Podstawowej w Słosinku odbył się III Powiatowy Konkurs Przyrodniczy ,,Tajemnice Ciała". Naszą szkołę reprezentowała Nikola Lemanczyk. Zajęła I miejsce. Gratulujemy!


Dnia 11.05.2023 nasza szkoła wzięła udział w XXIII Otwartych Indywidualnych Wiosennych Biegach Przełajowych w Słosinku. Z przyjemnością informujemy, że nasi uczniowie zajęli aż trzy miejsca na podium! Medale zdobyli: Maja Czapiewska, Filip Tandecki, Przemysław Jakubcewicz.
Dziękujemy wszystkim zawodnikom za zaangażowanie!


27 kwietnia reprezentanci naszej szkoły wzięli udział w XIV Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim Poezji ks. Jana Twardowskiego. Marcelina Kleist zajęła II miejsce. Gratulujemy także Pawłowi Weclawskiemu obraz Krzysztofowi Bocyk.


26 kwietnia na stadionie miejskim w Miastku odbył się czwórbój lekkoatletyczny z cyklu Igrzysk Dzieci. Miejsce III zostało wywalczone drużynowo w konkurencjach: bieg na 60m, rzut piłeczką  palantową, skok w dal oraz bieg na dystansie 1000m.


Helena Kleist zajęła 1 miejsce w III Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego "Easter in Poetry" organizowanym przez Przedszkole językowo-artystyczne Ence Pence w Dobrczu.

12 kwietnia odbyły sie gminne zawody z cyklu Igrzysk Dzieci w piłkę nożną chłopców (rocznik 2010 i młodsi). Reprezentanci naszej szkoły zajęli II miejsce.


15 marca w SP3 w Miastku odbył się VI Wojewódzki Konkurs Poezji Śpiewanej "Kaczka Dziwaczka". Z przyjemnością informujemy, że oba zespoły z naszej szkoły zdobyły w nim czołowe miejsca. I miejsce w kategorii klas 2-3: Zofia Palińska oraz Marcelina Kleist za wykonanie utworu „Kaczka Dziwaczka". II miejsce w kategorii klas 0-1:  Hanna Wasiniewska, Michalina Bocyk, Maja Czapiewska, Nikola Pelowska oraz Anna Kreft za wykonanie utworu „Na wyspach Bergamutach"


Nikola Pelowska i Marcelina Kleist zajęły  I i II miejsca w II Gminnym Konkursie Plastyczno-Językowym pt. "Happy Valentine's Day", którego organizatorem była SP nr 3 w Miastku


Uczennica naszej szkoły zajęła pierwsze miejsce w ogólnopolskim konkursie języka angielskiego "Linguś".


22 lutego reprezentacja SP Wałdowo w finale powiatowym mini piłki siatkowej chłopców zajęła IV miejsce.


8 lutego reprezentacja SP Wałdowo wzięła udział w rozgrywkach Igrzysk w siatkówkę (czwórki). Chłopcy zdobyła I miejsce.


2 lutego 2023r. SP Wałdowo mierzyło się w zawodach sportowych z cyklu Igrzysk Dzieci w dwa ognie. Zajęliśmy III miejsce.


W dniu 08.11.22 na hali sportowej OSiR w Miastku odbyły sie gminne rozgrywki (koszykówki 3x3) Igrzysk Dzieci. SP Wałdowo zajęło III miejsce w składzie: Paweł Węcławski, Filip Tandecki, Mateusz Wacowski, Kacper Wróblewski.


Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XX Jubileuszowym Konkursie Recytatorskim Poezji i Prozy Karola Wojtyły w Łodzierzy. Paweł Węcławski zajął II miejsce. Gratulujemy też Nikoli, Hani i Krzyśkowi.


Dnia 28.09.22r. w Miastku nad jeziorem Lednik odbyły się sztafetowe biegi przełajowe dziewcząt i chłopców, a uczniowie naszej szkoły wywalczyli 2 miejsce. Chłopcy spisali sie niesamowicie!

Kalendarium

Maj 2024
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Zegar

Imieniny

CIEKAWOSTKA

W naszej szkole odbywają się zajęcia w ramach zajjęć SKS – Szkolny Klub Sportowy. Program skierowany jest do uczniów szkół podstawowych i ma na celu umożliwienie podejmowania dodatkowej aktywności fizycznej realizowanej w formie zajęć sportowych i rekreacyjnych.